Anasayfa >

Bölgeler >

Bakan Çelik, Toki Basın Sitesi için devrede!

Bakan Çelik, Toki Basın Sitesi için devrede!

07 Mayıs 2015 Perşembe, 13:35:41
Bakan Çelik, Toki Basın Sitesi için devrede!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği (ŞGB) 2. Başkanı Mehmet Talat Akay tarafından kendisine iletilen TOKİ Karaköprü Basın Sitesi'ndeki olumsuzluklarla ilgili, TOKİ yetkilileri ve yüklenici firmayla görüşüp gereğini yapacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, seçim çalışmaları ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun 10 Mayıs 2015 Pazar günkü programı için Şanlıurfa'ya geldi. Çelik, AK Parti İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) ziyareti sırasında vatandaşların sorunlarını dinledi. ŞGB 2. Başkanı Mehmet Talat Akay, Bakan Çelik'e, Karaköprü'de yapımı devam eden ve bitme aşamasında olan TOKİ Basın Sitesi'nde işlerin durduğunu ve bazı olumsuzlukların meydana geldiğini iletti. Bunun üzerine Bakan Faruk Çelik, TOKİ yetkililerini ve yüklenici firmayı hemen arayarak konuyla ilgili bilgi alacağını ve gereğini yapacağını belirtti.

20 Şubat 2015 günü bitirilerek TOKİ'ye teslim edilmesi beklenen Basın Sitesi konutlarındaki çalışmalar, taşeron firma çalışanlarının işi bırakması nedeniyle durma noktasına gelmişti. Konu, Bakan Faruk Çelik ve Milletvekili Emin Önen'e iletilmiş, geçtiğimiz aylarda da TOKİ İnşaat Daire Başkanı ve ekibi Şanlıurfa'ya gelerek incelemelerde bulunmuştu. İncelemeler sonucunda yüklenici firma uyarılmış, 2 ay uzatma süresi tanınmıştı. Konutların Haziran 2015'te bitirilerek, hak sahiplerine teslim edilebileceği belirtilmişti.

Ancak son günlerde çalışmaların durma noktasına gelmesi üzerine, evlerine taşınmayı bekleyen gazeteciler hayal kırıklığına uğradı. Bunun üzerine konu ŞGB 2. Başkanı Akay tarafından Bakan Çelik'e iletildi. Bakan Faruk Çelik'ten konunun takibi noktasında söz alan Akay, gerekli görüşmelerden sonra çalışmaların hızlandırılacağına inandığını, Haziran ayına yetiştirilmesini bekledikleri çalışmanın takipçisi olacaklarını söyledi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER