Anasayfa >

Bölgeler >

Diyarbakır'da 1500 kişinin istihdam edileceği alışveriş merkezi açılıyor!

Diyarbakır'da 1500 kişinin istihdam edileceği alışveriş merkezi açılıyor!

06 Mayıs 2015 Çarşamba, 13:59:48
Diyarbakırda 1500 kişinin istihdam edileceği alışveriş merkezi açılıyor!
Diyarbakır’da Multi Türkiye ile Altındağ Gayrimenkul Yatırım şirketi ortaklığıyla 1500 kişinin istihdam edileceği, 120 milyon euroya mal olan 'Forum Diyarbakır' adlı alışveriş merkezinin 27 Mayıs'ta açılacağı belirtildi.

Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezlerinden Forum'un, 15'nci şubesinin 27 Mayıs'ta Diyarbakır'da açılacağı belirtildi. Açılış öncesi kente gelen Multi Türkiye Yönetim Kurulu üyesi Hulisi Belgü, Forum Diyarbakır ortağı Altındağ Gayrimenkul Geliştirme Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Altındağ ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Hulisi Belgü, yaklaşık 1500 kişiye istihdam sağlayacak olan Forum Diyarbakır'a 120 milyon euroluk yatırım yapıldığını söyledi. Belgü, AVM'de 135 yerli ve yabancı markayla hizmet verecek olan Forum Diyarbakır'ın 54 bin metrekare kiralanabilir alan üzerine kurulduğunu ifade etti. Kentte hizmete girecek olan Forum Diyarbakır'ın, kentin tarihi ve kültürel mimarisine uyarlanarak inşaa edildiğini de belirterek, şöyle konuştu:

 

 

"Diyarbakır'ın kültürel ve sosyal gelişimine, ekonomisine katkı sağlamak üzere forumların en iyi örneklerinden birini Diyarbakır'a kazandırıyoruz. Diyarbakır bizim için çok şey ifade ediyor. Güneydoğu Anadolu'da olması, şehrin nüfusunun artık 3 milyonu aşmış olması hakikaten bizi cezbeden özellikleri. Sosyal olarak da bu projenin Diyarbakır'a çok şeyler katacağına inanıyorum. Forum Diyarbakır'ı 27 Myıs'ta açarak Diyarbakır'lılara hizmet vermeye başlayacağız."

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER