Anasayfa >

Bölgeler >

İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı'nda 20 milyonluk satış yapıldı!

İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı'nda 20 milyonluk satış yapıldı!

05 Mayıs 2015 Salı, 13:54:08
İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarında 20 milyonluk satış yapıldı!
Fuar ile ilgili değerlendirme toplantısı yapan Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Bülent Karagöz fuarın evleneceklere büyük destek sağladığını söylerken bunun ilk olmasına rağmen 25 bin 320 kişi gezdiğini, yaklaşık 20 milyon liralık satış yapıldığını açıkladı...
ULUSLARARASI İnterteks Fuar alanında Kocaeli Ticaret Odası'nın organizasyonuyla bu yıl ilk kez yapılan İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı yoğun ilgi gördü. Fuar ile ilgili değerlendirme toplantısı yapan Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Bülent Karagöz fuarın evleneceklere büyük destek sağladığını söylerken bunun ilk olmasına rağmen 25 bin 320 kişi gezdiğini, yaklaşık 20 milyon liralık satış yapıldığını açıkladı.


İnterteks Fuar alanıda Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, KOSGEB, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneğİ ve Kocaeli Terziler Odası'nın destekleri ile bu yıl ilk kez düzenlediği İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı evlenecek ve ev alacaklar tarafından yoğun ilgi gördü.

25 BİN 320 KİŞİ ZİYARET ETTİ

30 Nisan3 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılan İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı'na145 firma ve kültür dernekleri ile birlikte 200'e yakın firma katıldı. Gelenek ve göreneklerin yaşatıldığı fuarda Anadolu İlleri Dernekler Birliği Elazığ Yöresi Çayda Çıra, Kafkas Yöresi Düğün ve kına gösterileri yer aldı. Düzenlenen 6 ayrı defileyle 20 gelinlik firması, 240 ayrı modelle 2015 modasına ait gelinlik modellerini görücüye çıkardı. Ziyaretçi sayısı 4 günün sonunda 25 bin 320'yi buldu.

'KATILAN FİRMALAR MEMNUN AYRILDI'

Kocaeli Ticaret Odası'nda Fuarla ilgili değerlendirme toplantısı yapan Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Bülent Karagöz katılımın yoğun olduğunu söyledi. Ziyaretçi sayısını açıklayan Karagöz, "Rakamlara göre fuarımızı 25 bin 320 kişi ziyaret etmiştir. Bu rakam bizleri, hedefimize daha hızlı ve emin adımlarla yürüme noktasında şevklendirmiştir. Öte yandan fuara katılan 140 firma ile yapılan memnuniyet anketinin sonuçlarına göre katılımcıların sadece 9'u, ilk organizasyon olduğu için aksaklıklar yaşandığını, seneye katılım noktasında net bir karar vermediklerini ifade etmişler." dedi.

20 MİLYON LİRALIK SATIŞ

Gerçekleştirilen fuarda İstanbul, Bursa, Balıkesir, Zonguldak illerinden ziyaretçilerin geldiğini söyleyen Karagöz konuşmasına söyle sürdürdü:

"Fuarımız ilk olduğu için bazı aksaklıklar yaşandı. Ancak, düzenlemiş olduğumuz İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı'mız şehrimizin tanıtımına olduğu kadar, ticari hayatına da ciddi katkılar sağlamıştır. Özellikle konut ve perakende sektörünün bu fuardan çok memnun ayrıldıklarını biliyoruz. Firmalarla yapılan ikili görüşmeler neticesinde yaklaşık 20 milyon TL satışa ulaşıldığı ifade edildi. " dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER