Anasayfa >

Bölgeler >

Isparta Şifa'dan yeni hastane yatırımı!

Isparta Şifa'dan yeni hastane yatırımı!

04 Mayıs 2015 Pazartesi, 16:30:55
Isparta Şifadan yeni hastane yatırımı!
Isparta Şifa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kapancı, İstanbul Yolu üzerinde yeni bir sağlık kompleksi yatırımı yapılacağını açıkladı .

Basın toplantısı düzenleyen Kapancı, yatırımla ilgili tüm onay ve izinlerin tamamlandığını belirterek, "İnşaat şantiye kurulumu ve hafriyat isleri bu hafta sonu itibariyle başlayacak olup, yatırım süresi 14 ay olarak planlanmıştır, inşaat yatırım maliyeti toplam 40 milyon TL, bunun 20 milyon TL' si inşaat 20 milyon TL' si tıbbi cihaz yatırımı olacaktır. Donanım ve hizmet kalitesiyle üst sınıf olan hastanemizin kapalı alanı 17100 metrekaredir. Helikopter pisti mevcuttur. Hastane kapasitesi toplam 260 yataklı olacaktır" dedi.


Hastanede , 6 ameliyat salonu, 75 servis yatağı, toplam 67 erişkin ve pediatrik yoğun bakım yatağı ve 36 adet yeni doğan kuvözü bulunacağını belirten Kapancı, " Toplantı salonları, hasta yakını dinlenme odaları da yer alacak. Hastanemizin açılışında; Kalp ve kardiovasküler cerrahi merkezi, acil ve taravmatoloji merkezi obezite - estetik ve cerrahi merkezi ve genel hastane branşları İle yüksek kalitede hizmet verilecektir. Bakanlık onayları tamamlandıkça onkoloji ve kanser merkezi ilave olunacaktır. Şu an itibariyle 340 olan personel sayımız yeni yatırımda 650 personele çıkacaktır. Bu yatırımla beraber Isparta ve bölge insanına vereceğimiz hizmet kalitesi ve çeşitliliği artacak ve yurt dışı hasta turizmine de hizmet verilecektir" diye konuştu. Kapancı, yatırımda emeği geçen herkese teşekkür etti. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER