Anasayfa >

Bölgeler >

Akçakoca'da çöp terfi istasyonu açıldı!

Akçakoca'da çöp terfi istasyonu açıldı!

30 Nisan 2015 Perşembe, 15:11:39
Akçakocada çöp terfi istasyonu açıldı!
Akçakoca'da çöp terfi istasyonu açıldı. Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici Çalışmaları yerinde denetledi ve sistemin nasıl çalıştığını basın mensuplarıyla paylaştı.

Akçakoca pis su arıtma tesisi yanında kurulan çöp terfi istasyonu çalışmasını yerinde inceleyen Başkan Yemenici, beraberinde Başkan yardımcıları Ali Direk, Suat Madenci, İl Genel Meclis üyesi Ayfer Yılmaz katıldı. Çöp terfi istasyonuna yanaşan çöp kamyonunun çöp boşaltılması ve yürüyen konteynıra çöp sıkıştırılması çalışmasını yerinde incelemesinin ardından Başkan Cüneyt yemenici, Akçakoca ve Düzce'mize hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

 

 

Başkan Cüneyt Yemenici, çevreyi koruma anlamında vahşi depolamaya son verildiğini belirterek "Bilindiği üzere tüm belediyelerimizle birlikte oluşturulan katı atık birliği açılışı yapılmıştı. Bütün aksaklıklar giderildi. Gördüğünüz gibi 2 adet semi treylerimiz var. Bunlar 25 ile 30 ton arasında çöp alıyorlar. Akçakoca'nın bir günlük çöpü demektir. Ancak yazın nüfusun artmasıyla sefer sayımızda artmış olacak. Çöpü artık Ayazlı Mahallesi bölgemize dökmüyoruz ve dökmeyeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun diyorum" dedi.

 

 

Başkan Yemenici, çöpten elektrik üretmeyi de düşündüklerini ve bu konuda çeşitli proje çalışmalarının olduğunu belirterek ''Vahşi depolama alanının rehabilitasyon çalışması için çalışma başlattık. İller Bankasıyla görüşüyoruz. İnşallah o sahayı rehabilite edeceğiz ve bir park veya konut alanına dönüştüreceğiz" dedi.

 

 

Evlerdeki ayrıştırma modeline de değinen Yemenici,''Yeni trend aslında bu söylediğimiz evlerde ayrıştırma. Çöpleri evimizde ayrıştırma yapmamız lazım. Tıp ki Avrupa'da olduğu gibi ayrıştırmayı evlerde yaparsak maliyetler dahada azalacaktır" dedi. İHA

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER