Anasayfa >

Bölgeler >

Emlakçı ve müteahhitlerin aidat sıkıntısı!

Emlakçı ve müteahhitlerin aidat sıkıntısı!

29 Nisan 2015 Çarşamba, 14:23:16
Emlakçı ve müteahhitlerin aidat sıkıntısı!
ANKARA'nın Pursaklar ilçesindeki emlakçılarla müteahhitler, bir emlak sitesine yıllda ödedikleri bin 750 TL'lik aidat ücretinin aylık bin 500 TL'ye çıkarılmasına tepki gösterip, düzenledikleri toplantıda sıkıntı ve isteklerini dile getirdiler.

Sektörün sıkıntı ve isteklerinin yer aldığı programa Ankara Tüm emlakçılar Odası Başkanı Hacı Ali Taylan, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım, Hürriyet Emlak Satış Müdürü Önder Çoban, Milliyet Emlak Ankara Bölge Sorumlusu Mikail Doğanay, Emlak Jet Ankara Bölge Müdürü Erhan Göral, Pursaklar Emlakçılar Platform Fahri Başkanı Mahmut Bent, emlakçılar, müteahhitler ve davetliler katıldı. Pursaklar Emlakçılar Platform Fahri Başkanı Mahmut Bent, bir emlak sitesinin üyelik sisteminde kendilerinden çok fazla ücret talep ettiğini ve bunu boykot etmek için emlakçılardan üyeliklerini tutanakla sildiklerini belirttiler. Bu siteyi boykot etmeleri gerektiğini belirten Bent, "Emlakçılar olarak bu siteye daha önce yılda bin 750 TL öderken, şimdi aylık bin 500 TL ödemek durumunda bırakıldık. Bu durumun boykot edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Dernekleşmenin önemi ve yapılması gerekenleri masaya yatırdık" dedi.

 

 

ATO Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım ise konuşmasında, "Oda olarak sektörün sıkıntılarını biliyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapacağız" dedi. Kaçak emlakçılar için yeni tasarının Meclis'e sunulduğunu belirten Ankara Emlakçılar Odası Başkanı Hacı Ali Taylan, "Bu site olmaz başka bir site olur. Bu şekilde başka canavarlar ortaya çıkarmayalım. Gelin bizim odamızda birleşelim. Burada birlik olalım, birlikte mücadele edelim. Emlakçıların sıkıntılarını ve yapılması gerekenleri oda olarak biz biliyoruz" diye konuştu.

 

 

Meclise verilen kararla odaya kayıtlı olmayan yani kaçak emlakçılara yeni yasada 3 yıl hapis ve 58 bin TL ceza verileceğini de belirten Taylan, "Biz de kaçak emlakçılar için mücadele edeceğiz" dedi. Emlak sektörü hakkında kanun ve yasaları slayt şeklinde açıklayan başkan Taylan, daha sonra emlakçıların sorularına cevap verdi. Hürriyet Emlak Satış Müdürü Önder Çoban ise, "Bizim sitemiz yüzde 95 emlakçı ilanıdır. Burada güçlü olan emlakçıdır. Emlakçı güncel ilanını nereye koyuyorsa, aslında işin yüzde 50'si oraya gidiyor. İşin yüzde 50'si size, diğer kalan kısmı da bizim işimiz" dedi. DHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER