Anasayfa >

Bölgeler >

İnşaat ve yıkıntı atıklarına da geri dönüşüm!

İnşaat ve yıkıntı atıklarına da geri dönüşüm!

29 Nisan 2015 Çarşamba, 11:50:11
İnşaat ve yıkıntı atıklarına da geri dönüşüm!
TÜBİTAK MAM, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konuş A.Ş. inşaat ve yıkıntı atıklarının geri kullanımı konusunda ortak proje üretecek...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi inşaat ve yıkıntı atıklarının geri kullanımı konusunda TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü'nün katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Hafriyat Denetim Şube Müdürlüğü, Kent Konut A.Ş.'nin de katıldığı toplantıda yıkımdaki malzeme şekilleri, ayrıştırma uygulamaları gibi konularda ortak proje üretilmesi kararlaştırıldı.


Büyükşehir Belediyesi geri dönüşüm kapsamında hayata geçirdiği projelerine yeni bir çalışma daha ekleyecek. Bu kapsamda inşaat ve yıkıntı atıklarının geri dönüşümünde kapsamlı bir çalışma için ilk adımlar atıldı. TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü'nün katılımıyla yapılan toplantıda çalışma için yapılması gerekenler konuşuldu.


Hafriyat Denetim Şube Müdürü Ali Bilgi, Teknik İşler Müdürü Kadir Kandemir ve TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Murat Makaracı ve personelin katıldığı toplantıda, Dr. Mustafa Kara tarafından araştırması tamamlanan "İnşaat ve Yıkıntı Atıklarından Geri Kazanılan Ürünlerin Kullanım Kriterlerinin Belirlenmesi" projesinin sunumu yapıldı.


Günümüzde her geçen gün önemi artan geri dönüşümün hayatımıza dahil edilmesi ve etkin bir şekilde kullanılması, Avrupa Birliği kriterlerine yükseltilmesi için nasıl bir yol haritasının çizileceği hakkında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK ve Kent Konut A.Ş. katılımıyla fikir alışverişinde bulunuldu. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER