Anasayfa >

Bölgeler >

Sakarya'da yeni hastane binası için 100 ağaç kesildi!

Sakarya'da yeni hastane binası için 100 ağaç kesildi!

28 Nisan 2015 Salı, 12:45:47
Sakaryada yeni hastane binası için 100 ağaç kesildi!
ADAPAZARI'nda Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde yapılacak olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi için bahçede bulunan boyları 20 metreyi bulan meşe ve çam ağaçları Sakarya Milli Emlak Müdürlüğü tarafından kesildi.

Yaklaşık 50 ağaç kamyonlara yüklenerek götürülürken, vatandaşlar aralarında 30 yıllık ağaçların da bulunduğu kesime ‘Başka çözüm yokmuydu’ diye tepki gösterdi.

Adapazarı’nda Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi mevcut hizmet binasının yeterli olmaması nedeniyle, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde ek bina için proje tamamlandı. Hastanenin yapımı için Milli emlak Müdürlüğü'ne ait olan arazide yapılacak hastane binası ihalesini alan firma, burada yer alan eski binaları yıkmaya başladı. Arazi içinde bulunan ve kullanılmayan eski acil binası da iş makinalarıyla yıkıldı. İnşaat alanında bulunan binaların yanı sıra, sayıları 100 civarında olan 40 ile 50 yıllık meşe ve çam ağacı da iş makinalarıyla sökülüp kesildi. Boyları 15-20 metreyi bulan ağaçlar, yıkım çalışmaları sırasında kesilerek kamyonlara yüklendi. Kesilen ağaçlar daha sonra araçlarla değerlendirilmek üzere Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne götürüldü. Bunu gören birçok vatandaş, bu ağaçların sökülerek başka yere götürülebileceğini belirterek sökülüp kesilmesine tepki gösterdi.

Devlet Hastanesi bahçesi içerisinde yer alacak olan Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi projesi kapsamında ağaçların kesildiği 44 dönüm arazi üzerindeki 46 bin metrekarelik alana 1 hastane binası ve 1 katlı otopark yapılması planlanıyor. DHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER