Anasayfa >

Bölgeler >

Kayseri Gülük Mahallesi'nde görsel temizlik!

Kayseri Gülük Mahallesi'nde görsel temizlik!

28 Nisan 2015 Salı, 12:10:39
Kayseri Gülük Mahallesinde görsel temizlik!
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Gülük Mahallesi'ndeki Gülük Çeşmesi ve Camii gibi tarihi mekânların çevresinde baraka türünde bulunan yapıların yıkılarak görsel temizlik yapıldığını söyledi..

Gelişen ve büyüyen şehirde görsel kirlilik oluşturan… Gülük Camii çevresinde bulunan ve zamanın ihtiyaçlarına cevap veren ancak gelişen ve büyüyen şehirde görsel kirlilik oluşturduğunu belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç "Melikgazi Belediyesi olarak kentsel dönüşüm uygulanan Gülük Mahallesi'nde büyük bir yapılanma söz konusudur. Yeni binalar ve iş merkezleri inşa edilmektedir. Gülük Mahallesi, şehir merkezine yakınlığı ile hak ettiği yapılaşmayı ve kentleşmeyi gerçekleştirmektedir. Bu mahallede bulunan Gülük Camii çevresine düzenleme yapılmış ve Gülük Çeşmesi ile Gülük Hamamı'nın onarımına başlanmıştır. Her iki yapının tamamlanması ile tarihi bütünlük sağlanacaktır. Bu çalışmalar içerisinde mahallede yer alan baraka türündeki 20 işyerinin yıkımı sağlanmıştır. Hiçbir işyeri esnafı mağdur edilmemiştir. Gerekli kanuni süreler içerisinde kendilerine duyuru yapılmıştır. Yıkımlarında da bir tatsızlık olmadığı gibi en son işyeri, bugün işyeri sahibi tarafından yıkılmıştır. Hatta işyeri sahipleri, bugüne kadar kendilerine verilen hizmetlerden dolayı teşekkür etmişlerdir." dedi.
Görsel ve ses kirliğine de büyük önem veriyoruz...
Kayseri'nin gerek şehirleşmesi gerek ise işyerleri ve belediye hizmetlerinin örnek gösterildiğini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, çevre kirliğine verilen önem kadar görsel ve ses kirliğine de büyük önem verdiklerini ve bu tür oluşumlara izin vermeyeceklerini, olanları da bertaraf edeceklerini kaydetti.
20 işyerinin yakılması ile …
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, 20 işyerinin yıkılması ile mahallenin görüntüsünün değiştiğini yeni yapılacak işyerleri ile ise bu semtin bir prestij bölgesi olacağını sözlerine ekledi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER