Anasayfa >

Bölgeler >

Kepez'den Emek Ve Karşıyaka'ya doğalgaz müjdesi!

Kepez'den Emek Ve Karşıyaka'ya doğalgaz müjdesi!

24 Nisan 2015 Cuma, 12:05:42
Kepezden Emek Ve Karşıyakaya doğalgaz müjdesi!
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, halk buluşmaları kapsamında Karşıyaka Mahallesi'ni ziyaret ederek ulaşım, sağlık, eğitim ve alt yapı yatırımları ile ilgili müjdeler verdi...

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yıldırım Bayazıt Caddesi'nde ziyaret ettiği esnafa bol kazançlar dileğinde bulunurken, ev toplantılarında ise bölgeye yapılacak yatırımları anlattı. Başkan Tütüncü, Karşıyaka Mahallesi'ni, şehircilik ve imar alanından yaptıkları çalışmalarla Kepez'in en güzel yerleşim yerlerinden biri haline getirdiklerini belirtti.


Başkan Tütüncü, göreve geldiklerinde Emek ve Karşıyaka mahallelerinde kat artışı probleminin yaşandığını anımsatarak, "İmar problemini çözerek Emek ve Karşıyaka mahallelerinde kat artışını gerçekleştirdik. Kat artışı imkanıyla 6 yıl önce gecekondu yapılaşmasının yoğun olduğu iki mahallede, imara uygun modern konutların yapılmasının önünü açtık. İki mahalle, gecekondu mahallesinden güzel binaların yapıldığı mahalleler dönüştü" diye konuştu.


Bölge sakinlerine doğalgaz müjdesi de veren Başkan Tütüncü, 2016 yılında Emek ve Karşıyaka mahallelerine doğalgaz hattının gelmesi için çalışma başlattıklarını kaydetti.


Bölgenin aile sağlığı merkezi talebinin karşılanmasına yönelik çalışmalar yaptıklarına değinen Başkan Hakan Tütüncü, "Komşu mahalle Yükseliş Mahallesi'ne, yeni bir aile sağlığı merkezi kazandırdık. Karşıyaka Mahallesi'ndeki hastalarında istifade ettiği ve 1 doktorun görev yaptığı bu aile sağlığı merkezine, 2. doktorun gelmesini de sağladık. Diğer komşu mahalle Emek'teki aile sağlığı merkezi binasına ek bina yapılması için gerekli adımları attık. Ek binanın inşa edilmesiyle ilgili gerekli olan imar izinlerini verdik" ifadelerini kullandı.


Mahalleye çok yakın mesafede Yükseliş Mahallesi'ndeki Adnan Menderes Parkı'nın yanına Antalya'nın en büyük şehir kütüphanesini yapacaklarını duyuran Başkan Tütüncü, inşaatın 2015 yılı içerisinde başlayacağını söyledi.


Karşıyaka Mahallesi sakinlerine, ulaşım alanında da müjde veren Başkan Tütüncü, "Büyükşehir Belediyesi Kepez'e ikinci tramvay hattını da yapıyor. Eski Varsak belediye binasından başlayacak olan tramvay hattı, Süleyman Demirel Bulvarı, Yeşilırmak Caddesi, Sakarya Bulvarı, Otogar, Tıp Fakültesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergahlarından geçerek Şarampol'de mevcut tramvay hattına bağlanacak. Varsak'tan tramvaya binen bir vatandaş, Kepez Belediyesi, Kepez Kaymakamlığı, Otogar, hastanelere, Adliye binası, Konyaaltı sahili, şehir merkezi, havalimanı ve Expo Park alanına gidebilecek. Tramvayın ana duraklarından biri de Sakarya Bulvarı'nın Karşıkaya Mahallesi bölümünde olacak.Bu büyük hizmeti, Büyükşehir Belediyemiz genel seçimlerden sonra başlatacak" dedi.
Bölgenin şikayeti olan yağmur suyu sorunu da çözdüklerini anlatan Tütüncü, Emek ve Karşıyaka mahallelerini ayıran Kara Yusuf Caddesi'nin yağmur suyu drenajını tamamladıklarını ve drenaj hattını, Gazi Bulvarı'ndaki çevre yolunda ana yağmur suyu drenaj hattına bağladıklarını söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, üst geçitlerin inşa edildiği, asfaltı ve alt yapısı yenilenen Gazi Bulvarı'nın hem Emek ve Karşıyaka mahalleleri bölümüne hem de Dokuma bölgesine asansörlü üst geçit yapılacağını dile getirdi.


Ziyaretlere, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Tutan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Çivik, Kepez Belediye Meclis Üyeleri Bahattin Bayraktar, İsa Sarpdağ , Kepez Müteahhitler Derneği Başkanı Süleyman Akbıyık ve Emek Mahalle Muhtarı Süleyman Kabaağaç da eşlik etti. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER