Anasayfa >

Bölgeler >

Malatya Arena'da sona doğru!

Malatya Arena'da sona doğru!

20 Nisan 2015 Pazartesi, 12:58:12
Malatya Arenada sona doğru!
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı iş birliğinde yapımına başlanan ve kayısıyı anımsatan objelerin kullanıldığı Malatya Arena'da, betonarme inşaatı tamamlandı.

Stadyum projesi şantiye şefi Sedat Başar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Malatya Arena Stadı'nın betonarme inşaatının bittiğini, çelik imalatının ise yüzde 70'inin tamamlandığını söyledi.

 

 

 

Çatı kaplama çalışmalarına başladıklarını belirten Başar, "Şu an betonarme imalatından sonraki diğer bölümlerde çalışmalarımız devam ediyor. İçeride elektrik, mekanik, ince imalatlarda alçı, kaya sıva ve duvar çalışmalarımız devam ediyor. İnce imalatlarda yüzde 50 civarında bir ilerlememiz var" dedi.

 

 

 

Stadın yapımının hızla devam ettiğini aktaran Başar, inşaatın yüzde 65'inin tamamlandığını bildirdi.

 

 

 

Başar, Malatya'nın simgesi kayısıyı statta kullanacaklarını dile getirerek, "Kayısıyı dışta, kabukta görebiliyoruz. Yani çeliğin üzerine gelen dış kabuktaki renk seçimleriyle, oval şekillerle buraya kayısıyı andıracak bir görüntü verilecek. Umarım Malatyalılar beğenecek" diye konuştu.

 

 

 

Malatya Arena'nın, Yeni Malatyaspor'un maçlarını oynadığı İnönü Stadı'ndan çok farklı olacağını vurgulayan Başar, "25 bin kapasiteli bir stadyum inşaatımız var. UEFA kriterlerine uygun bir stat. Yeni Malatyaspor'un şimdi kullandığı stada göre birçok farkı var. Futbol sahasındaki çim alttan ısıtmalı. Çelik kaplamalar ve tribün kısmını komple kapatan paneller bulunuyor. Daha modern bir stada kavuşacağız" dedi.

 

 

 

Projede değişiklikler yapıldığını, inşaat alanının 93 bin metrekareden 98 bin metrekareye çıkarıldığını, zeminin güçlendirildiğini belirten Başar, "Bu nedenle süre uzatımı verildi. Süre uzatımı, 25 Temmuz 2015'te bitiyor. Bu bölgede mevcut bir kanalizasyon hattı mevcut değil. 25 Temmuz'dan sonra kanalizasyon için bir paket arıtma projesi var. Bu projeler yapıldı. Bununla ilgili idarenin vereceği bir süre uzatma tarihi daha olacak" ifadesini kullandı.

 

 

 

Başar, Yeni Malatyaspor'un Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta lider olduğunu bir üst lige çıkması durumunda Malatya Arena'yı 2015-2016 futbol sezonunun ikinci yarısına yetiştireceklerini belirtti.

 

 

 

Futbol sahasının yapımı için çalışmaların devam ettiğini aktaran Başar, ilerleyen zamanlarda farklı spor aktivitelerinin yapılacağını sözlerine ekledi. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER