Anasayfa >

Bölgeler >

Sakarya’da su sızıntısı evlerin temellerini tehdit ediyor!

Sakarya’da su sızıntısı evlerin temellerini tehdit ediyor!

20 Nisan 2015 Pazartesi, 11:57:10
Sakarya’da su sızıntısı evlerin temellerini tehdit ediyor!
Sakarya'nın Adapazarı ilçesi Maltepe mahallesinde bazı evlerin temellerinde meydana gelen su sızıntısı, mahalleliyi tedirgin ediyor.

Edinilen bilgilere göre Maltepe Mahallesi Gür Sokak üzerinde bazı evlerin temellerinden 2 buçuk aydır su sızıyor. Mahalle sakinlerinden Necmi Tutkun (72), 2 buçuk ay önce evinin temelinden su sızmaya başladığını ve çok şaşırdığını belirterek yetkililere başvurduğunu, ancak sonuç alamadığını ifade etti. Tutkun, "Yaklaşık 2 buçuk ay önce evimin temelinden yüzeye doğru sular sızmaya başladı. Evin odalarının tabanları nemleniyor. SASKİ'ye başvurdum. Gelip inceleme yaptılar. Önce, üst sokakta bulunan su deposundan sızdığını ve sızan suyun temiz su olduğunu söylediler. Daha sonraki incelemelerinde, sızıntının kendileri ile bir ilgisi olmadığını, çıkan suyun kaynak suyu olduğunu ifade ettiler. Çaresiz durumdayız. Benim gibi komşularımın evlerinin temellerinden de sular sızıyor. Çıkan suları az-buz değil, borularla tahliye ediyoruz. Hatta bu sabah, sokak üzerinde yol çöktü bu sızıntıdan dolayı. Ben de evimin bahçe duvarını kırıp, küçük kanallarla suyu sokağa tahliye etmeye çalışıyorum. Ben bu evi 1969 yılında yaptım. Bu zamana kadar hiç böyle bir problemle karşılaşmadım. Evin döşemelerini söktüm, tabanını yıktım. Yetkililer bize yardımcı olsun." diye konuştu.

 

 

Aynı problemi yaşadığını iddia eden bir başka mahalle sakini Yaşar Aydemir (59)de, Tutkun'un sözlerini doğrulayarak, mahallede birçok evin temelinden bu şekilde su sızdığını, suları borularla tahliye ettiklerini söyleyerek "Daha önce yoktu, 2 buçuk ay önce başladı. Nedenini bilmiyoruz. SASKİ yetkilileri, suyun kendileriyle ilgisi olmadığını söylemiş. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bütün mahalleli tedirgin. Her an heyelan tehlikesi var. Komşum, benim evin yanındaki arsada inşaat başlatmak için temel kazısı yaptı. Ancak yoğun şekilde su çıktı. Bu nedenle kazıyı, arsanın aşağı tarafında tekrar başlattı ama oradan da su çıktı. Yetkililer sorunumuza çare bulsun" ifadelerini kullandı. Mahalle sakinleri, bir afet yaşanmadan önce yetkililerden yardım bekliyor. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER