Anasayfa >

Bölgeler >

Erzincan, TOKİ’nin en aktif olduğu illerden biri”!

Erzincan, TOKİ’nin en aktif olduğu illerden biri”!

20 Nisan 2015 Pazartesi, 10:14:56
Erzincan, TOKİ’nin en aktif olduğu illerden biri”!
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, Erzincan’ın TOKİ’nin en aktif olduğu illerden biri olduğunu söyledi.

Erzincan’ı ziyaret eden TOKİ Başkanı Turan, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Sami Mollaoğulları ile birlikte şehir genelinde yürütülen kentsel dönüşüm alanlarında incelemelerde bulundu. TOKİ Başkanı, Kızılay, Taksim, Hocabey Mahalleleri ve Merkez Çarşısı’nın kentsel dönüşümlerinin, hiç kimseyi mağdur etmeden en kısa zamanda gerçekleştirileceğini ifade etti.

 

TOKİ Başkanı Turan, Erzincan’daki incelemelerine, Tercan ilçesinde yapımı devam eden 288 konutluk proje alanını gezerek başladı. Ardından Tercan’da 50 yataklı Devlet Hastanesi inşaatını denetledi.

 

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ile birlikte kentsel dönüşüm planlanan alanları gezen TOKİ Başkanı, Üzümlü’de 734 konut, 2 cami 1 okul ve Tarımköy projesini yerinde gördü, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Turan, “Çağlayan’da geçici kabul aşamasındaki 240 konut”, “Kavakyolu’nda 627 konut, 1 kreş ve 1 cami”, “Geçit Beldesi’nde bin 320 konut, okul ve sosyal donatı”, “Erzincan Merkez Cumhuriyet Mahallesi’nde 118 konutluk HAİT” projelerini inceledi.

 

TOKİ Başkanı, incelemelerini 50 yataklı Refahiye Devlet Hastanesi ile sürdürdü. Turan, hastanenin en kısa zamanda tamamlanarak Sağlık Bakanlığı’na devredileceğini ifade etti.

 

 

 

422 milyon liralık yatırım devam ediyor

 

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, yapımı devam eden toplam 3 bin 852 konut ile birlikte Erzincan’ın, TOKİ’nin en aktif olduğu iller arasında bulunduğunu ifade etti. Turan, TOKİ’nin Anadolu’nun kadim kenti Erzincan’da devam eden projelerinin toplam yatırım bedelinin yaklaşık 422 milyon lira olduğunu açıkladı.

 

3 bin 852 konut inşa ediliyor

 

TOKİ Erzincan’da 3 bin 852 konut ile birlikte, 2 adet ilköğretim okulu, 1 ticaret merkezi, 3 cami-şadırvan, 1 sosyal tesis, 2 adet 50 ve 1 adet 10 yataklı hastane, 1 kreş, 1 kültür merkezi, 1 trafo binası, 1 semt konağı, 1 jeneratör binası, 1 büfe, 1 nizamiye kulübesi, 1 karakol istinat duvarı, 1 kule, 1 jandarma hizmet binası inşaatlarının yapımını sürdürüyor.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER