Anasayfa >

Bölgeler >

Şanlıurfa’da kaldırımı işgal eden korkuluk esnafın tepkisine neden oluyor!

Şanlıurfa’da kaldırımı işgal eden korkuluk esnafın tepkisine neden oluyor!

17 Nisan 2015 Cuma, 16:00:08
Şanlıurfa’da kaldırımı işgal eden korkuluk esnafın tepkisine neden oluyor!
Şanlıurfa'da, üç ay önce yapımına başlanan iş hanı inşaatının kaldırımı işgal eden korkulukları, bölge esnafının tepkisine neden oluyor.

Kadri Erdoğan caddesi halk otobüslerinin toplanma merkezinde, 3 aydır yapımı devam eden ve korkulukları kaldırımı işgal eden inşaat, esnaf, şoför ve yayaların tepkisine yol açıyor. Branda ile çevrelenen inşaat nedeniyle yetkililere seslenen esnaf, gereğinin yapılmasını istedi. İnşaatın yapım aşamasında üç defa çöktüğünü ileri süren bölge esnafından Ahmet Demir, "Üç aydır yapımı devam eden inşaatın yol ortasına kadar işgal edilmesi ve yetkililerin bu olaya sessiz kalmasından şikayetçiyiz. Şuan inşaat yol aşamasına geldi brandaların sökülüp kaldırımın tekrar yapılması ve yayalara açılması gerekiyor. Buradaki esnaf mağdur durumda iş kaybımız oluyor. Ayrıca, trafik aksıyor, yayaların canı tehlikede. Bu inşaat iki sene sürebilir inşaatın yapım süresince bu yol böyle kapalı mı kalacak. Benim dükkanımın önünün kapatılması işimin kırılmasına sebep oluyor ve ben üç aydır sesimi çıkarmıyorum. Yetkililerin bize yardımcı olmasını bu yolun bir an önce açılmasını istiyorum" diye konuştu.

Bütün esnafa beraber şikayetimizi dile getirmek için imza topladık diyen esnaf Serkan Şimşek, imzaları ilgili kurumlara teslim edeceklerini ifade ederek şunları söyledi: "Yolu gereğinden fazla işgal ediyorlar, önümüzü kapattıkları için bizim işimiz kırılıyor. Kaldırımın işgal edilmesinden dolayı yayalar zor anlar yaşıyor, kazaların yaşanması kaçınılmaz oluyor. Yetkililerin bir an önce bu konuya çözüm bulmalarını istiyorum."  İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER