Anasayfa >

Bölgeler >

İnegöl Belediyesi kırsal mahalleler için 17 ayrı tip proje hazırladı!

İnegöl Belediyesi kırsal mahalleler için 17 ayrı tip proje hazırladı!

17 Nisan 2015 Cuma, 14:30:01
İnegöl Belediyesi kırsal mahalleler için 17 ayrı tip proje hazırladı!
Köyden mahalleye dönen mahallelerde ev yapmak isteyenler için İnegöl Belediyesi tarafından hazırlanan 17 tip proje tanıtıldı.

Mobilya ve Ağaç Sanayi Müzesi'nde düzenlenen toplantıda, Kırsal mahallelere yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Belediye Başkan Vekili Turgay Yel, "Gerek alt, gerek üst yapıda, şehir estetiğinde ve sosyal-kültürel birçok konuda kırsal mahallelere hizmetlerimizi ulaştırmaya devam ediyoruz. Bunun için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu hizmet düsturuyla kırsal mahallelerimizde inşaat yapmak isteyen vatandaşlarımız için 6360 sayılı Büyükşehir Kanununun 3. maddesinde belirtilen esaslar gereği ticari gaye taşımayan ve yürürlükteki mevzuat doğrultusunda yörelerin geleneksel ve kültürel ve mimari özelliklerine uygun 17 tip proje belediyemiz tarafından hazırlandı" dedi.

 

 

"Vatandaşımız arsasına uygun olan projeyi bu 17 tip proje arasından seçerek evini yapabilecek" diyen Yel, "Ayrıca hazır olan bu tip projeler vatandaşımızın arsasına uymuyorsa vatandaşımız özel proje çizdirerek belediyemizden inşaat izni alabilecek. Bu çalışmayla hem kırsal mahalle sakinlerimiz proje çizdirmek için ayrıca masraf yapmayacak, hem de kırsal mahallelerimizde bir mimari bütünlük sağlanacaktır" ifadelerini kullandı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER