Anasayfa >

Bölgeler >

AK Partili adaylar Yozgat'ta hızlı tren çalışmalarını inceledi!

AK Partili adaylar Yozgat'ta hızlı tren çalışmalarını inceledi!

16 Nisan 2015 Perşembe, 17:39:42
AK Partili adaylar Yozgatta hızlı tren çalışmalarını inceledi!
AK Partili adaylar Yozgat'ta hızlı tren çalışmalarını inceledi...

AK Parti Kayseri milletvekili adayları Yaşar Karayel ve İsmail Tamer, Yozgat Yerköy'de alt yapı çalışmaları devam eden hızlı tren hattında incelemelerde bulundu. Milletvekilleri 2018 yılında Kayseri'den hızlı tren seferleri başlayacağını dile getirdiler.

 

AK Parti Kayseri milletvekili adayları Yaşar Karayel, ve İsmail Tamer, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere, gittikleri Yozgat Yerköy'de yapımı devam eden, hızlı tren güzergahında incelemelerde bulundu. Milletvekili adayları Karayel ve Tamer, daha sonra da Boğazlıyan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Deniz'i ziyaret etti.

 

Yerköy hattı hızlı tren alt yapı çalışmaları hakkında açıklama yapan Karayel, "Bu hat bittiği zaman inşallah Kayseri hattı da bitmiş olacak. Bu hattın maliyeti 1 milyar 800 milyona mal olacak. Bu bölge Kayseri'ye gidecek olan yolun kavşak bölgesi. Bu yol aynı zamanda Yozgat, Sivas yolunun kanat yapılarının yapılacağı bölüm. Kayseri yolu da bu yola bağlanmış olacak. 139 km çift hat olarak, olarak bağlanmış olacak. Kayseri bağlantı yolu da Sivas, Yozgat yolu ile eş zamanlı olarak bitirilmiş olacak. 2018 itibari ile de inşallah yolcu taşımaya başlayacağız. Bu yolların tamamlanması ile birlikte, 2.5 saatte Ankara'ya varabilecekler." şeklinde konuştu.

 

Milletvekili adayları daha sonra, Polis Haftası nedeniyle polis karakolunu da ziyaret ederek, ilçeden ayrıldılar. CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER