Anasayfa >

Bölgeler >

Yeni Yıldırım'da kaçağa geçit yok!

Yeni Yıldırım'da kaçağa geçit yok!

16 Nisan 2015 Perşembe, 14:53:21
Yeni Yıldırımda kaçağa geçit yok!
Kentsel dönüşüm ile Yıldırım'ı daha yaşanabilir bir şehir hale getirmek istediklerini söyleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yeni Yıldırım yolunda emin adımlarla yürürken kaçağa müsamaha etmeyeceğiz" dedi.

İlçeyi daha güvenli, sağlıklı ve modern konutlarla donatmak için çalıştıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yıldırım'ı daha yaşanabilir bir şehir kimliğine kavuşturmak için çalışırken, kaçak yapılara asla müsaade etmeyeceğiz. Yıldırım'da kaçak yapı dönemi sona ermiştir. Hazır beton firmalarının da bu konuda hassasiyet göstererek, kaçak yapılara beton temin etmemelerini istiyoruz. Aksi bir durum tespit edildiğinde gerekli cezai müeyyideler taviz gösterilmeden yerine getirilecektir" uyarısında bulundu.

 

 

"YILDIRIM'I YENİDEN PLANLIYORUZ"

Planlama ve Kentsel Gelişim Müdürlüğü eliyle ilçeyi ilmek ilmek dokuduklarını dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, "kentsel dönüşüm için bir yandan somut adımlar atarken diğer yandan da planlama çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Yıldırım'ı bulunduğu konumdan daha iyi bir noktaya getirmek, hemşehrilerimizin yaşamaktan mutluluk duyacağı bir şehri hayata geçirmek için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Dönüşüm planlamalarımız tamamlanınca hemşehrilerimizin önünü açacağız. Vatandaşlarımızı kaçak yapı yerine planlı, projesi olan, geleceğe bakan yapılara teşvik edeceğiz" diye konuştu. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER