Anasayfa >

Bölgeler >

TOKİ Başkanı Turan Türkiye'nin ilk "ekolojik" stadını inceledi!

TOKİ Başkanı Turan Türkiye'nin ilk "ekolojik" stadını inceledi!

16 Nisan 2015 Perşembe, 14:38:19
TOKİ Başkanı Turan Türkiyenin ilk ekolojik stadını inceledi!
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Sivas'ta yapımı devam eden "Türkiye'nin ilk ekolojik stadı"nı inceledi.

Turan, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ iş birliğinde, yağmur ve kar sularını depolayacak, enerjisinin bir bölümünü üretecek şekilde dizayn edilen 25 bin seyirci kapasiteli stadın inşaatını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

 

 

İncelemenin ardından gazetecilere açıklama yapan Turan, devlet ve TOKİ iş birliğinde yapılan en önemli işlerden birinin bu stadyum olduğunu belirtti.

 

 

 

TOKİ olarak Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmek üzere 16 ilde stat yaptıklarını hatırlatan Turan, "Bu 16 ilde yapılan stadyumların toplam koltuk kapasitesi yaklaşık 420 bin. Bu statlardan en büyüklerinden biri de içerisinde bulunduğumuz Sivas Stadyumu. Çok modern ve ileri teknolojiyle yapılmış, çevreci, UEFA standartlarında bir stat. Türkiye'nin geleceğine ve Sivas'a en az 40-50 yıl hizmet edecek bir stadyum" diye konuştu.

 

 

 

Turan, stadyumun sadece sportif faaliyetlerde değil, değişik faaliyetlerde de kullanılacak alanlara sahip olduğunu aktararak, şunları söyledi:

 

 

 

"Müteahhitle görüşmelerimizi yaptık. İnşallah bu yıl sonuna kadar Sivas Stadyumu Sivas halkına teslim edilmiş olacak. Bizim gayretimiz sezona yetiştirmek ama bu yıl kış mevsimi uzun ve ağır geçti. Şu anda yaklaşık 250 kişiyle çalışmalar devam ediyor. Bir hafta içinde ekip 400 kişiye çıkacak. Stadın içerisi bizim de gördüğümüz kadarıyla tamamı toparlanmış. Dış montajları da her şeyi hazır, yapılacak. İnşallah stadı bitiririz, Sivas'a, Sivasspor taraftarına ve Sivas halkına da teslim etmiş oluruz."

 

 

 

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise Sivas'ta en ciddi kamu yatırımlarının TOKİ eliyle yürütüldüğünü söyledi. Stadın en modern teknolojiyle donatıldığını, kente çok güzel projeler kazandırmayı amaçladıklarını dile getiren Aydın, "TOKİ dünyada belki hiçbir kurumun başaramadığı büyük projeleri başardı. Her geçen gün de kendisini geliştiriyor. Bunun Sivas'a yansımalarından da son derece mutluyuz" ifadesini kullandı.

 

 

 

Turan ve beraberindekiler daha sonra Kılavuz ve Esentepe mahallelerindeki TOKİ konutlarını inceledi.AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER