Anasayfa >

Bölgeler >

Bursalılar uçak seferlerine sahip çıktı, yurt dışı seferleri başlıyor!

Bursalılar uçak seferlerine sahip çıktı, yurt dışı seferleri başlıyor!

16 Nisan 2015 Perşembe, 11:44:12
Bursalılar uçak seferlerine sahip çıktı, yurt dışı seferleri başlıyor!
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursalıların haftada üç olan Erzurum ve Trabzon seferlerine sahip çıktığını sefer sayısının iki katına çıkarılacağını belirterek, "Şimdi Muş ve Diyarbakır hatları da açılacak. İnşallah yurtdışı seferleri de yaz aylarında başlayacak" dedi.

Turizm Haftası etkinliklerinde konuşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa'nın gelecekte turizmini şekillendirecek önemli projeleri olduğunu ifade ederek, "Bunlardan bir tanesi şu anda devam eden İstanbul-Bursa-İzmir otoyoludur. Diğer önemli projemiz Bursa'yı Ankara ve İstanbul'a bağlayacak hızlı tren projemiz. Bu proje bittiğinde Bursa'nın erişim, ulaşım imkanları artığı için Bursa'ya seyahat edecek olan, Bursa'yı ziyaret edecek olan insan sayısında mutlaka artış olacaktır" dedi.

 

Bursa'nın önemli sorunlarından birinin havaalanı konusu olduğunu dile getiren Karaloğlu, bu yıl içerisinde o problemi de kısmen çözdüklerini, havaalanının daha çok kullanılacağını söyledi. Karaloğlu, "Yaklaşık iki ay önce Trabzon ve Erzurum seferlerimiz başladı. Önce herkesin tereddüdü vardı. Bu uçaklar doldurulabilir mi diye. Türk Hava Yolları da önce 149 kişilik uçaklar koydu. Bursa'ya teşekkür ediyorum sahip çıktılar. Yetmedi şimdi 189 kişilik uçakları koydu, bu da yetmedi şimdi Erzurum'a haftada 3 gün olan uçak sayısını 6 güne çıkarmak için çalışmalar başlattı. Hedefimiz yakın bir zamanda Muş ve Diyarbakır hatlarını da açmak üzere ciddi bir çalışmamız var. Buradan yeni bir müjdeyi de vereyim. İnşallah yaz aylarında Bursa'yı ilk yurt dışı tarifeli seferler yapıldığı yeni bir hattı da açmış olacağız yaz aylarında" diye konuştu.

 

Turizmi geliştirmenin sadece kamunun, Valiliğin, kültür Turizm İl Müdürlüğü'nün veya Büyükşehir Belediyesinin, Belediyelerin, sadece sektörün görevi olmadığını ifade eden Karaloğlu, şunları kaydetti; "Turizm eğer topyekun sahip çıkarsak gelişir ve şehrimizin turizmden aldığı pastayı da büyütebiliriz. Sağlık turizminde de 2014 yılında çok önemli bir gelişme yaşadık. 10 bin yabancı turist Bursa'da tedavi aldı. Bir önceki yıla göre neredeyse yüzde yüzlük bir artışımız var. Bizim esas hedefimiz üçüncü yaş grubu turizminden de Bursa pay almak istiyor. Bunun için çalışmalarımız var. İnşallah bu çalışmalarımız tamamlandığında Bursa turizmi bugünden daha iyi olacak diye temenni ediyorum. Ben Turizm Haftasının, Turizm sezonunun hem turizm sektörümüze, hem şehrimize, hem ülkemize bol kazançlı bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorum" dedi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER