Anasayfa >

Bölgeler >

Manavgat Naras Barajı sulamasında seviye yüzde 60!

Manavgat Naras Barajı sulamasında seviye yüzde 60!

16 Nisan 2015 Perşembe, 11:04:19
Manavgat Naras Barajı sulamasında seviye yüzde 60!
DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, tamamlandığında toplamda 71 bin 420 dekar tarım alanını suya kavuşturacak olan Naras Barajı Sulaması inşaat çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Manavgat'ta toplam 71 bin 420 dekar tarım alanını cazibeli olarak sulayacak olan Naras Barajı Sulaması inşaat çalışmalarının fen ve sanat kaidelerine uygun olarak sorunsuz bir şekilde sürdüğünü söyledi. Naras Barajı Sulama Projesi kapsamında barajdan alınan su ile 15 bin 870 dekar tarım alanının sulanmasının sağlanacağını ifade eden Özgür, "Diğer taraftan 55 bin 550 dekar Kalenler ve Sarılar pompa istasyonlarından pompajla sulanan tarım alanı Manavgat Naras Barajı Sulama projesi tamamlandığında toplamda 71 bin 420 dekar tarım alanının cazibeli olarak sulanacak ve Manavgat ilçesi ve çevre köylerinin sulama suyu problemi çözüme kavuşmuş olacaktır" diye konuştu.

İnşaat çalışmalarında yüzde 60 fiziki gerçekleşme seviyesinine ulaşıldığını da sözlerine ekleyen Özgür, "Çalışmalarımızı inşallah hedeflediğimiz tarihten önce tamamlayarak vatandaşlarımızın istifadesine sunmuş olacağız" ifadelerini kullandı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER