Anasayfa >

Bölgeler >

Bağlıca sağlıkta merkez olacak!

Bağlıca sağlıkta merkez olacak!

15 Nisan 2015 Çarşamba, 11:58:42
Bağlıca sağlıkta merkez olacak!
Bağlıca sağlıkta merkez olacak!Bağlıca'da Ankara Üniversitesi'nin 2 bin dönümlük arazi üzerine kuracağı Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi ve Sağlık Teknoparkı'nın da tamamlanmasıyla bölge önemli bir sağlık merkezi haline gelecek.

Hızla yükselen konut projelerinin yanı sıra iş merkezleri ve üniversiteleri içine alan Bağlıca'da Ankara Üniversitesi'nin 2 bin dönümlük arazi üzerine kuracağı Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi ve Sağlık Teknoparkı'nın da tamamlanmasıyla bölge önemli bir sağlık merkezi haline gelecek.

Yerleşim yoğunluğunun hızla merkezden dışarı doğru kaydığı Ankara'da devlet kurumları ve üniversiteler de şehrin batı aksına taşınıyor. Ankara'nın gelişen batı aksında yer alan Bağlıca bölgesi, devlet kurumlarının da taşınmasıyla Başkent'in gözde merkezi haline geliyor. Gayrimenkul Danışmanı Köksal Ünal, Bağlıca da yapımına başlanan Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi için, "Bağlıca bölgesi hızlı bir gelişim süreci içinde. Bu projenin hayata geçmesi de bölgeye ciddi bir katma değer sağlayacak" dedi.

500 günde tamamlanması planlanan sağlık merkezinin Bağlıca'ya sosyo-kültürel ve ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Ünal, "Kamu kurumları, üniversiteler, sağlık merkezleri gibi birçok yapı şehrin batısına taşınıyor. Bölgenin yapısı ve konumunu çok iyi bilen biri olarak buradaki değişimi şimdiden görebiliyorum" diye konuştu.

 

"BÖLGENİN SİLUETİ DEĞİŞECEK"

Bu değişim ve gelişimlerin bölge halkının yaşamını da kökten değiştireceğine değinen Köksal Ünal şunları söyledi:

"Genelde uluslararası arenada önemli yer tutacak ve sağlık turizminde de dikkatleri üzerine çekecek sağlık kampüsü, özelde bölgenin ve bölge halkının kalkınmasına da büyük fayda sağlayacak ve bölgeyi sağlık merkezi haline getirecek. Bir süre sonra burası da şehrin içinde kalacak. Böylesine büyük bir kompleks, Bağlıca'yı Ankara'nın en önemli bölgelerinden, Ankara'yı da en önemli dünya kentlerinden biri haline getirecek. Sağlık üssü olarak konumlanacak Mükemmeliyet Merkezi, bölgede sosyal ve kültürel gelişim yanında ekonomik anlamda da hızlı bir kalkınma sağlayacak. Sağlık turizmi alanındaki adımlara bir yenisi ve hatta en büyüğü eklenecek ve belki de dünyanın pek çok yerinden turistleri ağırlamaya başlayacak. Komplekste yer bulacak üniversite, tıp fakültesi, kongre ve konferans merkezi, otel, yurt, lojman gibi yapılar ile birlikte bölgenin silueti de değişecek."  İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER