Anasayfa >

Bölgeler >

Antakya kentsel dönüşüm son durum!

Antakya kentsel dönüşüm son durum!

14 Nisan 2015 Salı, 13:07:43
Antakya kentsel dönüşüm son durum!
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Bu konuda kısa zamanda büyük yol kat ettik. Antakya için en güzelini yapmaya çalışıyoruz" dedi.

kentsel dönüşüm Projesi kapsamında yer alan 4 bin 500 konuttan bin 250 tanesinin her türlü ölçüm işlemlerinin yanı sıra, hak tespitlerinin yapıldığını belirten Kimyeci, "Bu çalışmalar ile ilgili geriye sadece iki tane adamız kaldı. Bu adalardaki konutlarında ölçümleri ve hak tespitleri de 2-3 hafta içerisinde tamamlanacak" dedi.

Bu çalışmalar ile birlikte tapu kayıtlarında gereken bütün çalışmaların Tapu Kadastro Müdürlüğü'nde yapıldığını vurgulayan Kimyeci, "Tapu Kadastro'da düzenlenmek suretiyle veri tabanında kullanılır hale getirilmesi çalışmaları yapıldı. Mevcut durum analizi kapsamında kurum dönüşlerinin alınması konusunda tüm yazışmalar yapılıyor. Yazılarımızın cevapları bekleniyor. Mevcut durum analizi çalışması kapsamında rapor çalışmasına da başlandı. Toplam 4 ada içerisinde anket çalışmaları tamamlandı." dedi.

Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında kamulaştırma detay alımı, hak sahipliği tespiti ve gayrimenkul değerlendirme çalışmalarının da tekniğine ve yasal mevzuatına uygun bir şekilde devam ettiğini ifade eden Kimyeci, şöyle devam etti:

"Yapılan bütün bu çalışmalar kapsamında özellikle nasıl bir proje yapmamız gerektiği ile ilgili mevcut durum analizinin değerlendirileceği rapor kapsamındaki akademisyenlerin bu konu ile ilgili yaptığı çalışmalarda önümüzdeki süreçte bitmiş olacak. Bütün bunlara bağlı olarak kentsel dönüşümde başarıya ulaşmak anlamında oradaki vatandaşlarımızın bütün beklentilerini karşılamış olabilmek ve daha güzel ve daha yeşil bir çevre ulaştırabilmek için en güzelini en mükemmelini yapmaya dikkat edeceğiz."

Çalışmaları devam eden St. Pierre Kilisesi'nin önündeki meydan düzenlemesiyle ilgili proje çalışmasını tamamladıklarını da kaydeden Kimyeci, "Bu meydan ile ilgili değerlendirmelerimize devam ediyoruz. Aynı zamanda Tahtaköprü mevkiindeki Yıldırım deresi olarak bilinen 400 dönümlük mesire alanının 100 dönümünde halkımızın kullanımına sunacağız. Bu alanda düzenleme çalışmaları son noktaya geldi. Aynı şekildi Kisecik mahallemizdeki içmelerde 30 dönümlük bir alanda da düzenleme yaparak halkın hizmetine sunacağız" diye konuştu. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER