Anasayfa >

Bölgeler >

Osmaniye Cebel Kent Konutları satışa sunuluyor!

Osmaniye Cebel Kent Konutları satışa sunuluyor!

13 Nisan 2015 Pazartesi, 17:24:17
 Osmaniye Cebel Kent Konutları satışa sunuluyor!
Osmaniye Belediyesi'nin Yeşilyurt Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 2.etap kapsamında yapılan konutlar satışa çıkıyor.

Başvuruların 24 Nisan ile 13 Mayıs tarihleri arasında yapılacağını belirten Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara,"Bu konutların yapıldığı 26 dönümlük arazi belediyemize aitti. TOKİ ile yaptığımız görüşmeler ile bu alanda ikinci toplu konut projemizi tamamladık. Osmaniye Yeşilyurt 2.Etap 256 adet konut Toplu Konut Uygulaması kapsamında 106 ve 123 metre karelik 2+1 G tipi 84 adet konut ile 3+1 G tipi 172 adet konut olmak üzere toplam 256 adet konut TOKİ tarafından satışa sunuluyor. Kura yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutlar için başvurular, Halk Bankasının tüm şubeleri tarafından 24 Nisan – 13 Mayıs tarihleri arasında alınacaktır. Vatandaşlarımız başvuru koşulları, başvuru tarihi, konut fiyatları, kura çekimi, sözleşme tarihi gibi birçok konu hakkında detaylı bilgileri belediyemizin www.osmaniye-bld.gov.tr adresinden veya TOKİ'nin www.toki.gov.tr adresinden öğrenebilirler"


FARKLI BİR PROJE UYGULANDI
Satışa sunulacak konutların TOKİ standart projeleri yerine burada farklı bir çalışma uygulandığını ifade eden Başkan Kadir Kara,, "Konutların Osmaniye' nin hava koşullarına uygun, balkonları geniş, mimarisi farklı bir proje uygulandı. Konut ihtiyacı olan hemşerilerinin gidip görmelerini özellikle istiyoru Belediye buradan ve Yeşilyurt TOKİ'den elde edeceği gelir ile Yeşilyurt Mahallesinin tamamının kentsel dönüşümünü tamamlayacağız.".


Bu projeye Cebel Kent Konutları olarak isimlendirdiklerini ifade eden Başkan Kadir Kara, "Bu bölgeye daha çok yatırım gelecek. Yeni Osmaniye' nin bu alanda kurulacağız. Osmaniye'mizde hızlı bir kentsel dönüşüm gerek özel sektörle belediyemizle ve toplu konut idaresi ile müşterek olarak yürütülmektedir. Önümüzdeki süreçte de yeni merkezi alanlarda ve geniş alanlarda kentsel dönüşüm kentsel dönüşüme ağırlık vereceğiz. Osmaniye'nin yapı stokunu yenileyeceğiz. Osmaniye' nin modern bir kent olması ve bölgesel yaşam merkezi olması noktasındaki hedefimizi yakalama çabalarımız devam edecektir" diye konuştu. CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER