Anasayfa >

Bölgeler >

Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz '1 yılını' değerlendirdi!

Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz '1 yılını' değerlendirdi!

10 Nisan 2015 Cuma, 17:32:21
Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz 1 yılını değerlendirdi!
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 1 yıllık çalışmasını değerlendirdiği basın toplantısında, seçim öncesi vaat ettiği 23 projeden 20'sini 1 yıl içerisinde hayata geçirdiklerini, 3 önemli proje için ise çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, düzenlediği basın toplantısında 1 yıl içerisinde yaptıkları çalışmaları anlatırken, ilerleyen zamanda yapılacak olan projeler hakkında bilgiler verdi. Elazığ Belediyesi'nde görevini layıkıyla yapan herkesin kendisine eşit derecede yakın olduğunun altını çizen Başkan Yanılmaz, "Hizmette adil olmak bizim için vazgeçilmezdir. Hizmette inancından, düşüncesinden dolayı hiç bir kimseyi diğerinden ayırt etmedik. Hiç bir mahallemizi diğerinden ayırt etmedik. Adalet asla taviz vermeyeceğimiz en önemli kriterimizdir. Yönetim anlayışımızın bir diğer önemli unsuru şeffaflıktır. Yönetimimizde her konu açık ve şeffaf olarak değerlendirilmektedir. Bir diğer ilkemiz birlikte yönetimdir. Kurum, kuruluş, dernek ve Sivil toplum kuruluşlarımızla bir aradayız. Düşüncesi ne olursa olsun herkesle görüşüyoruz. Bir diğer ilkemiz şehri ekonomik yönetmektir. Biz bize emanet edilen bütçeyi en iyi şekilde yönetiyoruz. Bunu yaparken de Elazığ'ın çıkarlarını ön planda tutuyoruz. Yerinde yönetim ilkemiz doğrultusunda da sorun ve çözümleri kapalı kapılar ardında değil, yerinde tespit ederek, çözümlerini oluşturuyoruz. Etkili ve disiplinli yönetim anlayışımızdan asla taviz vermedik ve vermeyeceğiz. Bizim asli görevimiz hizmet etmektir. Bunun için de 24 saat esaslı çalışıyoruz.
Mesai saati kavramını yok saydık. Bu doğrultudaki çalışmalarımızla Elazığ Belediyesi'ne kurumsal kimlik ve saygınlık kazandırdık" dedi.

"PROJELERİMİZİN 20'SİNİ HAYATA GEÇİRDİK"
Seçim öncesi 5 yıl içerisinde yapmayı planladıkları 23 çözüm planıyla ilgili konuşan Başkan Yanılmaz, "23 projeden 20'sini 1'inci yılımızda hayata geçirdik. Geriye kalan 3 projemizin ELBÜS, Harput'a füniküler sistem ve Harput Vadi Park projelerimiz üzerinde de çalışma yapmay