Anasayfa >

Bölgeler >

İzmir’e “huzur” projesi!

İzmir’e “huzur” projesi!

10 Nisan 2015 Cuma, 16:17:49
 İzmir’e “huzur” projesi!
Türkiye’nin en büyük sosyal yaşam kampüslerinden biri İzmir Buca’da inşa ediliyor.

İzmir’de kurulan kampüste huzurevi, engelli eğitim merkezi, yaşlı rehabilitasyon merkezi, engelliler ve yaşlılar için birer havuz, çocuk ve gençlik merkezi, aşevi, kapalı spor salonu, çocuk oyun ve açık hava spor alanları, konferans salonu ve yarı olimpik yüzme havuzu yer alacak.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentlilerin pek çok önemli ihtiyacını aynı merkezde giderilebileceği, geniş yelpazede hizmet verecek “Sosyal Yaşam Kampüsü”nü tamamlamak üzere çalışmalarına hız verdi. İnşaatları yüzde 55’i geçen kampus alanını ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kampüs binaları ve inşaat seviyeleri hakkında brifing aldı.

 

Sosyal Yaşam Kampüsü’nün, kentin çok önemli bir sosyal destek projesi olarak İzmirlilere hizmet vereceğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, bu büyük yatırımı bir an önce kente kazandırmak için çalıştıklarını vurguladı. Kocaoğlu, “Buca’da bu arazide konuşlanmasını planladığımız Sosyal Yaşam Kampüsü’nün kaba inşaatı hemen hemen bitmek üzere. İnce işlerine de başladık. Burada 350 yataklı bir huzurevi var. Ağır bakım hastaları için 80-100 civarında yatak kapasitemiz var. Ayrıca yarı olimpik yüzme havuzu, spor salonumuz var. Engelli vatandaşlarımızı için rehabilitasyon merkezi var. 54 dönümlük inşaat alanında binalarımız yerlerine oturduktan sonra da tüm alanın peyzajı yapılacak. İzmirli hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

 

65 milyon TL’lik yatırım

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Buca Tınaztepe’de oluşturduğu kampus inşaatında toplam 7 bina kuruluyor. 64.8 milyon liralık bu örnek yatırım, pek çok özelliğiyle “Türkiye’de ilk ve tek” olacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER