Anasayfa >

Bölgeler >

Bursa İnşaat fuarı açıldı! Mısır'dan gelen dev koltuk ilgi odağı oldu!

Bursa İnşaat fuarı açıldı! Mısır'dan gelen dev koltuk ilgi odağı oldu!

09 Nisan 2015 Perşembe, 16:51:22
Bursa İnşaat fuarı açıldı! Mısırdan gelen dev koltuk ilgi odağı oldu!
Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD), Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası ve bir çok kuruluşun desteğiyle düzenlenen Bursa İnşaat Fuarı başladı.

Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD), Bursa emlak Müşavirleri Esnaf Odası ve bir çok kuruluşun desteğiyle düzenlenen Bursa İnşaat Fuarı başladı. Mısır'dan getirilen ve Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmek için gün sayan koltuk, fuarda ilgi odağı oldu. Koltuk üzerine çıkıp hatıra fotoğrafı çektiren vatandaşlar, ilginç görüntülerin oluşmasına sebep oldu.

9-12 Nisan tarihleri arasında 13. Uluslararası Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı ile 3. Mobilya, İç Mimarı, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı. 40 bine yakın konut ile yüzlerce arsanın satışa sunulduğu fuarın açılış törenine; Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve çok sayıda davetli katıldı.

İNŞAAT SEKTÖRÜ BİN İKİ YÜZDEN FAZLA SEKTÖRÜ ETKİLİYOR

Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, 13 yıldır yapı sektörüne yönelik fuar düzenlediklerini belirterek, "Bu fuarlarda, sektörün değişen dinamikleri, gelişen pazar şartları tüketim alışkanlıklarının değişimi fuarımızı da değiştirmemizi zorunlu hale getiriyor. Farklı isimle geçen seneye kadar düzenlediğimiz inşaat sektörü fuarımızı, BTSO ile yapılan stratejik işbirliği anlaşması çerçevesinde daha kapsamlı ve konsepti daha genişletilmiş haliyle bugün hep birlikte açıyoruz." diye konuştu.

İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu ise "Fuarda 42 bin konutun satılması bekleniyor. Bu da 10 milyar lirayı aşkın bir bedeli gösteriyor. Bu kadar ciroların olduğu bir sektörde müteahhitlerin olmaması sunumla ilişkilendirilmemiş olması bizim için çok önemli eksiklikti. Bizi besleyen sektörler fuarlarda yer alırken bizler kendi ürünlerimizi gösteremiyorduk." dedi.

BTSO Başkanı İbrahim Burkay da şunları kaydetti: "Milli gelirimizin yüzde 6'sını oluşturan ve 2 milyon kişiye istihdam sağlayan inşaat sektörümüz, bin 200'den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep oluşturan büyük öneme sahip ülkemizde."

FUARIN İLGİ ODA DEV KOLTUK OLDU

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol üyeleri fuarı gezdi, inşaat projelerini yakından inceledi. Fuarda sergilenen 3 metre genişlik ve 6 metre yükseklikteki devasa koltuk ise ilgi odağı oldu.

Koltuğun Mısır'da üretildiğine dikkat çeken firma görevlisi Fatma Dilber, "Mısır'da üretilen koltuk 3 metre genişlikte ve 6 metre yükseklikte. Şu anda rekorlar kitabına girmeye aday. Kendi tesislerimizde ürettik. Fabrikamızın sahibi Asal beyden çıktı bu fikir. Mısır'da, İtalya'da sergilendi. Türkiye'de ilk kez Bursa'da sergileniyor. Gören oldukça şaşırıyor, şaşkınlıkla bakıyor. Söyleyecek söz kalmıyor." dedi.

ARAP YATIRIMCILAR YARIN GELİYOR

Öte yandan fuara yarın 39 kişilik Arap yatırımcı heyetinin de geleceği bildirildi. Suudi Arabistan'ın prenslerinden Saud Bin Abdulaziz Bin Mohammed Al Faisal Al Saud ile Mekke'de yapılan 33 katlı, bin 314 daireli Zemzem Towers'ın satışını gerçekleştiren Mass İntarnational CEO'su Nail Alamirah da fuara gelecek yatırımcılar arasında yer alıyor. CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER