Anasayfa >

Bölgeler >

Bursa Timsah Arena'da sona geliniyor!

Bursa Timsah Arena'da sona geliniyor!

04 Mart 2015 Çarşamba, 14:15:57
Bursa Timsah Arenada sona geliniyor!
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Timsah Arena'da yavaş yavaş sona doğru yaklaşılmaya başlandı....Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Timsah Arena'da yavaş yavaş sona doğru yaklaşılmaya başlandı. Çatıda çelik halkayı destekleyen ve her birinin ağırlığı 10 ile 15 ton arasında değişen demir desteklerin çekilme işlemine bugün başlandı. Çatının yapımını üstlenen Kazova yetkilileri, demir desteklerin sökümünün önümüzdeki hafta içerisinde tamamlanacağını açıkladılar.


"200 PERSONEL ÇALIŞIYOR"
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ince işçilikle ilgili olarak yaklaşık 200 personelin çalıştığına dikkat çekerek, "Çatının kaynak işlemleri geçtiğimiz ay içerisinde tamamlandı. Şimdi, Türkiye'de ilk kez uygulanan çatı sistemini havada tutan demir desteklerin sökülmesi bugün başladı. Ancak bu uzun zaman almayacak" dedi.


ZEMİN DRANAJI BAŞLAYACAK
Başkan Recep Altepe, zeminin drenaj yapımının da en geç 15 Mart'ta başlayacağını açıklarken de şunları söyledi:"Demir destekleri indiren vinçlerin çalışabileceği yollar belirlendi. Yüklenici firma, şimdi zeminin drenaj işlemlerine 15 Mart'ta başlayacak. 30 Nisan'da ise Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'nde hazırlanan çim zemin döşenmiş olacak."


ÇEVRE DÜZENLEMESİ
Stadın yeni sezona yetiştirilebilmesi için yüklenici firmanın çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Recep Altepe, son olarak, "Çevre düzenlemesi için de firma, çalışmalarını başlattı. Kanalizasyon ve su giderlerinin bağlantıları yapılacağı yerlerin çalışmaları da başladı" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER