Anasayfa >

Bölgeler >

Saray'ın konutuna 20 kişilik VİP sinema salonu!

Saray'ın konutuna 20 kişilik VİP sinema salonu!

13 Şubat 2015 Cuma, 13:43:46
Sarayın konutuna 20 kişilik VİP sinema salonu!
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın konutuna 20 kişilik VİP sinema salonu yapıldı…

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Atatürk Orman Çiftliği'nde mahkeme kararlarına rağmen inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı (Ak Saray) ve Cumhurbaşkanlığı Konutu'yla ilgili yeni bir bilgi daha paylaştı. Daha önce 250 odalı olduğunu açıkladığı Cumhurbaşkanlığı Konutu'nda 20 kişilik özel bir VİP sinema salonu yapıldığını da duyuran Oda yönetimi, Saray'ın lüks ve şatafatını kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceklerini bildirdi.

 

Konut'ta 120 metrekarelik alanda 20 kişilik bir VİP sinema salonu yapıldığını açıklayan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, salonun yapımında son teknoloji ürünlerinin kullanıldığını ve koltukların da ceylan derisinden yapıldığını düşündüklerini söyledi. Koltukların özel tasarım olduğunu kaydeden Candan, "VİP sinema salonunun 10 boyutlu animasyona uygun şekilde hareket, ses, ısı, koku gibi özel efektlerin yapıldığını söyleyebiliriz." ifadelerini kullandı.

 

'SARAY KAÇAK, BARİ FİLMLER TELİFLİ OLSUN'

 

Saray'ın mahkeme kararına rağmen AOÇ arazisine inşa edildiğini kaydeden Candan, "Yöneticiler halktan koptukça, filmleri VIP sinemalarda izlemeye başlıyorlar. Kaçak sarayın kaçak konutunda kaçak VİP sinema yapılması manidardır, telifli film seyretmelerini öneririz." dedi. Candan, "Kaçak Saray hukuksuzluğuna imza atanlar yargı önüne çıkana kadar mücadelemiz sürecek." şeklinde sözlerini tamamladı. CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER