Anasayfa >

Bölgeler >

Samsun'da zihinsel engelli kadın ve 2 oğluna belediyeden ev!

Samsun'da zihinsel engelli kadın ve 2 oğluna belediyeden ev!

05 Şubat 2015 Perşembe, 11:53:35
Samsunda zihinsel engelli kadın ve 2 oğluna belediyeden ev!
Samsun'un Terme İlçesi'nde zihinsel engelli 70 yaşındaki Kevser Demirtürk'ün kendisi gibi zihinsel engelli iki oğlu, özel bakım merkezine yerleştirildi.

Samsun'un Terme İlçesi'nde zihinsel engelli Kevser Demirtürk'ün dramı yürek burktu. 77 yaşındaki eşi Sadık Demirtürk'ün geçen yıl vefatı üzerine Kevser Demirtürk, zihinsel engelli oğulları 40 yaşındaki Veysel Demirtürk ve 35 yaşındaki İsmail Demirtürk'e bakamaz hale geldi. Aile maddi durumlarının yetersiz olması nedeniyle geçinmekte zorluk yaşayınca, iki engelli oğula mahkeme kararıyla amcaları Ali Demirtürk vasi tayin edildi.

 

 

BELEDİYE EV YAPIYOR

 

 

Ardından amcalarının talebi üzerine Veysel ve İsmail Demirtürk kardeşler, ilçede özel bir bakım merkezine yerleştirildi. Derme çatma evde tek başına kalan anne ise sürekli ağlamaya başladı. Anne Kevser Demirtürkün durumunun kötüye gitmesi üzerine amca Ali Demirtürk, çocukların yeniden annesiyle birlikte yaşayabilmesi için sağlıklı bir eve kavuşmaları amacıyla Terme Belediye Başkanı AK Partili Şenol Kul'dan yardım istedi. Annenin tek başına yaşadığı evi gören Başkan Kul, kalabileceğini yeni bir ev yapılması talimatı verdi. 2 ay önce 70 metrekarelik tek katlı evin yapılması için inşaat başlatıldı.

 

 

YENİ EVDE, ANNE VE OĞULLARI BİRLİKTE YAŞAYACAK

 

 

Ailenin babasının ölümünün ardından durumlarının iyice kötüleştiğini belirten Terme Belediye Başkanı Şenol Kul şunları söyledi:

 

 

"Zihinsel engelli çocukları olan Demirtürk ailesi yıllardan beri derme çatma evde yaşam mücadelesi veriyordu. Terme Belediyesi olarak bu duruma kayıtsız kalamazdık. Amacımız sadece şehrin altyapı ve üstyapı meseleleriyle ilgilenmek değil, aynı zamanda hemşerilerimizin sıkıntılı anlarında beraber olacağımızı göstermektir. Bu sosyal belediyeciğin bir gereğidir. İnşaatın tamamlanması ile birlikte inşallah sağlık ve sıhhat içinde yeni evlerinde Kevser Demirtürk, iki oğlu ile birlikte yaşayacaktır." DHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER