Anasayfa >

Bölgeler >

Osmaniye'de ikinci toplu konut projesi tamamlandı!

Osmaniye'de ikinci toplu konut projesi tamamlandı!

29 Ocak 2015 Perşembe, 11:07:35
Osmaniyede ikinci toplu konut projesi tamamlandı!
Osmaniye Belediyesi'nin Yeşilyurt Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Yaveriye TOKİ bölgesinde toplu konut yapım çalışmaları tamamlandı.

Örnek daireleri gezen Başkan Kadir Kara, TOKİ ile birlikte bu alana örnek bir proje uygulandığını söyledi. Örnek daireleri beğenen Başkan Kara, "Bu konutların yapıldığı 26 dönümlük arazi belediyemize aitti. TOKİ ile yaptığımız görüşmeler ile bu alana 256, artı 10 olmak üzere toplam 266 konut yapıldı. Buradan ve Yeşilyurt TOKİ'den elde edeceğimiz gelir ile Yeşilyurt Mahallesi'nin tamamının kentsel dönüşümünü tamamlayacağız. Girişimlerimiz ile TOKİ standart projeleri yerine burada farklı bir çalışma uygulandı. Osmaniye'nin hava koşullarına uygun, balkonları geniş, mimarisi farklı bir proje. 123 ve 106 metre karelik 2+1, 3+1 daireler yapıldı. Binanın her katında üç daire var. Projemiz bu şekilde orta gelir grubu ile alt gelir grubuna müşterek olarak hitap edecek. Binanın eksiklikleri tamamlandıktan sonra TOKİ kabulünü yapacak. Ardından ise satış fiyatları belirlenip TOKİ tarafından satışa çıkartılacak. Zamanı gelince duyuruları halkımıza yapacağız" şeklinde konuştu.

Bu projeye Cebel Kent Konutları olarak isimlendirdiklerini ifade eden Başkan Kadir Kara, bu bölgeye daha çok yatırımın geleceğini dile getirdi. Yeni Osmaniye'nin bu alanda kurulacağını söyleyen Başkan Kara, Japonlardan alacakları altyapı kredisi ile bu alanın altyapısını şimdiden hazırlayacaklarını kaydetti. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER