Anasayfa >

Bölgeler >

Büyükşehir'den Oltu'ya dev yatırımlar!

Büyükşehir'den Oltu'ya dev yatırımlar!

02 Ocak 2015 Cuma, 16:21:20
Büyükşehirden Oltuya dev yatırımlar!
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kurmaylarıyla birlikte yılın ilk gününü Oltu ilçesinde geçirdi. Sekmen, Erzurum Belediyecilik Tarihi'nde görülmemiş hizmet, yatırım ve projelerin ilçelerde de hayata geçeceğini ifade etti…

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kurmaylarıyla birlikte yılın ilk gününü Oltu ilçesinde geçirdi. Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin ve daire başkanlarıyla birlikte Oltu'ya çıkarma yapan Başkan Sekmen, ilçelerin değişim hareketinin Oltu'dan başlayıp diğer yerleşim yerlerinde de devam edeceğini ifade etti. Erzurum Belediyecilik Tarihi'nde görülmemiş hizmet, yatırım ve projelerin ilçelerde de hayata geçeceğini ifade eden Sekmen, Oltu Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin, Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, meclis üyeleri ve Büyükşehir'in yetkilileriyle birlikte bir toplantı düzenleyerek durum değerlendirmesi yaptı. Başkan Sekmen, Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Oltu'da dev yatırımları gerçekleştireceğini ifade etti. İlçede gezi ve incelemede bulunan Sekmen, konuya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: "Oltu'daki bürokratlarımız ve kurmaylarımla birlikte şehrimizin bu şirin ilçesinde 2015'in ilk günü gezi ve incelemede bulunduk. Devletimizden sürekli İl olmayı talep eden, bir vilayette bulunması gereken birçok özelliğe sahip Oltu ilçemiz, Erzurum Belediye Tarihi'nde görülmemiş yatırım ve hizmetleri inşallah bu dönem alacak. Oltu ile birlikte diğer ilçelerimizde bu değişim ve entegrasyon hareketine şahit olacak. İlçelerdeki hizmet seferberliğimizi yılın ilk günü Oltu'dan başlattık. Rabbim bizleri utandırmasın."


"İLÇELERİMİZ, ERZURUM İLE BİRLİKTE BÜYÜYECEK"
Başkan Mehmet Sekmen, kent merkezindeki kentsel tasarım, estetik, değişim ve dönüşüm çalışmalarının ilçelerde de gerçekleşeceğini belirtti. Sekmen, şöyle devam etti: "İlçelerimiz Erzurum ile birlikte büyüyecek. '2015 yatırım yılı olacak' dedik. Oltu'dan başlıyoruz. İlçemizdeki hizmet seferberliğine tarih ile başlıyoruz. Tarihi eserlerin aydınlatılmasını yapacağız. Alt ve üst yapıyı değiştiriyoruz. Kanalizasyon altyapısı tamamıyla değişecek. Kent merkezindeki cadde ışıklandırmaları, kentsel estetik ve tasarımları burada da uygulayacağız. Oltu Çayı'nın ıslah çalışması bizzat Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin kontrolünde yapılacak. İlçeye mesire alanı ve otopark yapacağız. Metropol kentlerde olduğu gibi bina cepheleri sağlamlaştırılıp estetik bir görüntü kazandırılacak.İlçelerdeki okullarımız bakım ve onarımdan geçirilecek. Oltu'ya bir meydan yapacağız. İlçeye bir kütüphane kuracağız. İlçemiz önemli maden yataklarına sahip. Maden kaynaklarını işletme statüsüne kazandıracağız. Buradaki kömür yataklarıyla ilgili bir termik santrali kurulması da gündemimizde. Köy yolları baştan aşağı asfaltlanacak. İçme suyundaki sorunlar da giderilecek."

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER