Anasayfa >

Bölgeler >

İzmir’e Monoray Projesi!

İzmir’e Monoray Projesi!

19 Aralık 2014 Cuma, 11:45:51
İzmir’e Monoray Projesi!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’e yapılması planlanan Monoray Projesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan ile görüştüğünü aktardı…

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Birliği'nin (DAGAB) düzenlediği sohbet toplantılarının misafiri olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, özgür medyayı susturma operasyonuna, "Operasyonların hepsine karşıyım. Demokrasi sadece bana, şuraya dokunduğu zaman değil, herkes için gerekli. Bu ülkeye demokrasi yerleşecekse bu operasyonların olmaması lazım." sözleriyle tepki gösterdi.

 

İzmir'de Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerini temsil eden 22 birliği biraraya getiren oluşumun iki yıl önce kurulduğunu belirten DAGAB Genel Başkanı Doğan Bayram ise kültür, sanat ve spor alanında pek çok etkinlik yürütürken sosyal projelere de önem verdiklerini söyledi. İzmir'in kalkınması için çalışmaya hazır olduklarını ve bu konuda Büyükşehir Belediyesi'ni desteklediklerini belirten Bayram, "Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışma ve ortak proje geliştirme açısından üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız." dedi.

 

Birlik üyelerine hitap eden Başkan Kocaoğlu soruları cevapladı. 14 Aralık medyayı susturma operasyonuyla ilgili soruya da cevap veren Kocaoğlu, 2011 Mayıs ve Kasım aylarında İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan operasyonları hatırlattı. Bu operasyonlar sonucunda 22 ay hapis yatan genel sekreteri olduğunu ifade eden Kocaoğlu, "Bunların hepsi yanlış. Yargılarsın, yurtdışına çıkma yasağı getirirsin. Suçu varsa kim olursa olsun cezasını çekecek ama suçlu mu suçsuz mu? Ben, suçsuzum diye bağırıyordum, kimse bana inanmıyordu. Art niyetli olmamak lazım. Her insan, hüküm giyinceye kadar suçsuzdur, o gözle bakmak gerekir. Hepimiz elimiz yüreğimizde izliyoruz. Türkiye'nin acilen normalleşmesi gerekir." dedi.

 

'MONORAY İÇİN İZİN BEKLİYORUZ'

 

Gaziemir'deki yeni fuar alanına ulaşım için monoray sistemi konusunda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan ile görüştüğünü aktaran Başkan Kocaoğlu, "Sayın Bakan, konuyu Karayolları Genel Müdürlüğü'ne havale etti. Karayolları'nın izni gerekiyor. Eğer onay verilirse iki çekerle ESBAŞ istasyonundan fuara gidiş geliş servis yapacağız." diye konuştu. Üçkuyular-Narlıdere metro hattı ile ilgili çalışmaların sürdüğünü, 2015 yılında metronun Narlıdere İtfaiye'ye kadar olan bölümünün inşaatına başlanacağını, İstihkam'a kadar olan bölüm için de proje ihalesine çıkacaklarını söyledi.

 

Kemeraltı'yla ilgili bir soruya da cevap veren Aziz Kocaoğlu, deniz seviyesinin altındaki bu bölgede yaşanan sıkıntıların çözümü için proje hazırladıklarını duyurdu. Merkez Bankası binasının bulunduğu bölgeye tahliye pompası yapacaklarını, Kemeraltı'nın pis su ile yağmur suyu hatlarını ayıracaklarını belirterek, "Bugüne kadar bu işin kalmasının nedeni, çok zor bir iş olması, çünkü çalışacak müteahhitin çok iyi olması, gece hızlı çalışıp gündüz hemen üstünü örtüp Kemeraltı'nı yaşanır hale getirmesi gerekir." dedi.

 

Konuşmaların ardından DAGAB Başkanı Bayram, Başkan Kocaoğlu'na üzerinde hem kendisinin hem de şubat ayında yaşamını yitiren babası İhsan Kocaoğlu'nun resminin bulunduğu bir tablo armağan etti. Bayram, 1973 ile 1980 yılları arasında Tokat'ın Erbaa Belediye Başkanlığı'nı yapmış olan İhsan Kocaoğlu'nun çok değerli bir insan olduğunu ve kendisini rahmetle andıklarını söyledi.CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER