Anasayfa >

Bölgeler >

Başkan Kocaoğlu'ndan yeni stat formülü!

Başkan Kocaoğlu'ndan yeni stat formülü!

16 Aralık 2014 Salı, 12:09:59
Başkan Kocaoğlundan yeni stat formülü!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, KSK camiasının stat yeri olarak talep ettiği Çiğli'deki arazinin önünü açacak yeni bir formül ortaya koydu.

Kocaoğlu, "ESHOT garajı olarak projelendirdiğimiz bu bölgedeki yaklaşık 5 dönümlük arazimizi stat yapılmak üzere Maliye Hazinesi'ne devretmeye, diğer 30 dönümlük alandaki tahsis hakkımızdan da feragat etmeye hazırız. Bu devire karşı tek talebimiz, Örnekköy'deki arazinin garaj ihtiyacımızı karşılamak üzere belediye hizmet alanı olarak Büyükşehir Belediyesi'ne verilmesidir." dedi.

 

Başkan Kocaoğlu, uzun süredir şehrin gündemini meşgul eden stat meselesinin çözümünde yeni bir öneri getirdi. Çiğli'de önemli bir bölümünü Millî emlak'tan tahsis aldıkları ve bir kısmı kamulaştırma ile elde edilmiş yaklaşık 34 dönümlük araziyi, stat yapılması şartıyla Örnekköy'deki arazi ile takas etmeye hazır olduklarını açıkladı. Bu takasta herhangi bir fark talebinde bulunmayacaklarını kaydetti. Kocaoğlu, "Uzunca bir süredir kamuoyunu meşgul eden stat meselesinde artık anlaşılmıştır ki Gençlik ve Spor Bakanlığı Örnekköy'e stat yapmayacaktır. Biz de kente ve kentliye duyduğumuz sorumluluk çerçevesinde, Karşıyaka Spor Kulübü'nün bir an önce yeni stadına kavuşabilmesi için Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nin karşısında yer alan ve Karşıyaka camiasının da talep ettiği arazinin önünü açmaya hazır olduğumuzu beyan ediyoruz. ESHOT garajı olarak projelendirdiğimiz 34.459 metrekarelik lik bu arazinin 4.635 metrekarelik bölümü kamulaştırma yoluyla İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne geçmiş, 29.824 metrekarelik bölümünün ise belediye hizmet alanı olarak Millî Emlak'tan tahsisi alınmıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi, stat yapılması kaydıyla kamulaştırdığı yaklaşık 5 dönümlük araziyi Maliye Hazinesi'ne devretmeye, yaklaşık 30 dönümlük bölümdeki tahsis hakkından da feragat etmeye hazırdır. Bu devire karşı tek talebimiz, Örnekköy'de mülkiyeti Maliye Hazinesi'ne ait olup Gençlikve Spor Bakanlığı'na tahsisli, 26721 ada 1 parsel ve 26722 ada 1 parselin, ESHOT garaj ihtiyacımızı karşılamak üzere belediye hizmet alanı olarak Büyükşehir Belediyesi'ne verilmesidir. Çiğli'deki araziye yapılması düşünülen stat için Çiğli Belediyesi ile semt sakinlerinin görüşünün alınması da ayrıca gereklidir." şeklinde konuştu.CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER